Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Nasz wymarzony domek!

offlinegosiaedziu blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
79015 odwiedzin | wpisów: 169, komentarzy: 495, obserwuje: 69
 

Propozycje firm budowlanych - SSO

autor: gosiaedziu blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Spłyneły do nas ofert firm budowlanych na wybudowanie naszego miśka!

Firma nr 1 cena 58000 zł - wszystko mają swoje szalunki, belki pod strop, garaż - zapewniam tylko wodę i prąd - frma z polecenia budowała dom sąsiada, jakość wysoka.

Firma nr 2 cena 50 000 zł też mają wszystko swoje, firma z ogłoszenia, opinie na temat jakości średnie

Firma nr 3 cena 56 000 zł z polecenia budował już koralgola, oprócz wody  prądu muszę zapewnć szalunki i kołki pod strop i blaszak, polecający zadowolony

Frma nr 4 cena 39 000  zł z ogłoszenia, nic o niej ne wiem, chłopaki pracują w niemczech i teraz wracają do domu, sprzęt mają podobno swój

Firma nr 5 cena 45000-47000 zł firma z polecenia jeden nwestor, mają wszystko swoje, duża firma mają 5 ekip do budowy.

Dom będzie budowany z Silka 18.

Co myślicie o kwotach?


Komentarze (3)
autor:gosmel  dodano: 2013-02-27 | 16:53:59
Rozbieżność cenowa między najtańszą a najdroższą mega. Patrząc na dom wydaje mi się że że firma 1, 2 i 3 podaje ceny realne natomiast 4 nie można brać raczej pod uwagę a 5 duże firmy mają swoje plusy i minusy. Pozdrawiam
autor:dom-w-lucernie-dwa  dodano: 2013-02-28 | 17:57:31
Sąsiad ma bardzo podobny dom i SSO w zeszłym roku kosztowało go coś koło 35tys.
Poszukaj jeszcze ekip, może po mniejszych miejscowościach. Tam się nie cenią tak wysoko jak po miastach...
autor:gosiaedziu  dodano: 2013-03-01 | 10:52:31
Wczoraj otrzymałem ofertę z małej firmy z niedalekej okilicy, cena 56 000 zł. Wychodzi na to, że w moim regionie taniej się nie wybuduje.

Poszukiwanie firmy budowlanej!

autor: gosiaedziu blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Czas rozpocząć poszukiwanie dobrej firmy budowlanej, która wybuduje dom SSO. Dalsze prace zamierzam wykonać sam.  Jeżeli ktoś zna dobrą firmę z moich okolic i może ją z czystym sumieniem polecić to zapraszam do dzielenia się informacjami, albo na bloga lub na pocztę.

Ewentualnie osoby, które chcą przestrzec przed złymi firmami z mojej okolicy, również proszę o informację.

Z góry dziękuję!


Budma cz. 2

autor: gosiaedziu blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem firmy STEICO jest STEICO joist Dwuteowe belki stropowe i dachowe dla budownictwa szkieletowego oraz tradycyjnego,. Zastosowanie to stropy i więźby dachowe, zastępują lite drewno w budownictwie szkieletowym. Konstrukcje stropów, które są lżejsze, łatwiejsze w montażu i dużo tańsze od tradycyjnych. Charakteryzują się dużą stabilnością i dokładnością wymiarów, wyeliminowaniem zjawiska pękania i skręcania się, wysoką wytrzymałość na zginanie. Są różne szerokości tych belek co powoduje, że chcąc ocieplić dach dużą szerokością wełny można to zrobić między belkami-krokwiami. Nie ma potrzeby budowania stelaży i robienia tego na zakładkę.

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Ciekawym pomysłem jest system montażu płyt kartonowo-gipsowych firmy MichnoSystem. Polega on na montażu krążków, następnie wypoziomowaniu ich i przykręceniu płyt do tych krążków. Niedługo mają wypuścić na rynek system do montażu styropianu pod ocieplenie domu.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (4)
autor:ganiolek  dodano: 2013-02-10 | 09:59:51
Co do MichnoSystem to fajny system, lecz te ich wyliczenia czasowe i porównanie kosztów z tradycyjnymi metodami montażu to można włożyć miedzy bajki ,lecz przydatny do nietypowych rzeczy zabudów powieleń albo czekać aż stanieje.
Tytuł: system do płyt
autor:vonmlody  dodano: 2013-02-10 | 17:49:51
Oglądałem te mocowania jakieś pół roku temu w markecie budowlanym, na początku mega mi się spodobały. Zapał trochę zmalał bo zobaczeniu ceny i jeszcze bardziej po tym o ile zmniejsza się powierzchnia pomieszczeń przy takich mocowaniach
Odpowiedź do vonmlody
autor:ganiolek  dodano: 2013-02-10 | 18:14:59
Zawsze można skręcić na 0 ale generalnie może znaleść swoje zastosowanie gdzie inne systemy mają swoje ograniczenia.
Odpowiedź do ganiolek
autor:leonard  dodano: 2013-02-21 | 07:58:23
Trudno będzi znaleść fachowców, którzy wypoziomują idealnie wszystkie krążki. W realu pewnie zwichrują płyty wyrównując krążki "na oko"
Listwy z wieszakami łatwiej wyprostować dla całej płaszczyzny.

Reflekcje po Budmie 2013. cz.1

autor: gosiaedziu blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam,

Tak jak obiecałem napiszę kilka zdań na temat Budmy 2013.  Dla osoby rozpoczynającej budowę domu i wybór materiałów i technologii udział w tych targach był nie do zastąpienia. Pomimo, że mamy Internet i wszystko można w nim znaleźć to jednak widok w rzeczywistości wszystkich materiałów i rozmowa bezpośrednia z przedstawicielami firm jest nie odmowna.  Ja jestem bardzo zadowolony, że wybrałem się na te targi. Decyzje o wyborze materiałów po rozmowie i zobaczeniu na żywo utwierdziły mnie w tym że dobrze wybieram a w innych sprawach na  żywo zobaczyłem materiały o których myślałem ale byłem nie zdecydowany. Jak również poznałem technologie o których nie wiedziałem a teraz zastanawiam się nad ich zastosowaniem.

Ale do rzeczy.

 

Pierwsza sprawą  na którą nie byłem zdecydowany to ocieplenie dachu. Rozważałem użycie  wełny drzewnej zamiast wełny mineralnej. Po rozmowie z dystrybutorami i zobaczeniu na żywo wełny drzewnej oraz płyty izolacyjnej z tego samego materiału i po rozmowie z fachowcami od budowy domów energooszczędnych i pasywnych, nie tylko z dystrybutorami wyłania się obraz iż w tej chwili jest to najlepszy materiał na ocieplenie dachu. Kolejną zaletą tego materiału jest duża pojemność cieplna tego materiału w stosunku do  wełny mineralnej. Co skutkuje przesunięciem dyfuzyjnym. Taki dach ma o wiele większą  bezwładność cieplną.  Co powoduje, że w upalne dni na poddaszu nie jest tak gorąco jak gdyby było gdy dach był by ocieplony wełną mineralną.  Kolejna zaleta to redukcja mostków termicznych oraz mikroklimat w pomieszczeniach.  A współczynnik ciepła jest taki sam jak wełny mineralnej. Niestety jest to droższy materiał od wełny. Wełna drzewna jest firmy STEICO.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nowością dla mnie, którą poznałem na targach to nowoczesne konstrukcje drewniane łączone płytkami kolczastymi. Więźba dachu zamiast w pojedynczych częściach jest dostarczana na plac budowy w postaci już połączonych elementów, które należy tylko odpowiednio złożyć w całość dachu.  Ciekawa propozycja. Czekam na wycenę dachu w tej metodzie wiec będę miał możliwość porównania kosztów w tej technologii w porównaniu z tradycyjnym składaniem więźby dachu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ciekaw jestem waszych opinii?